108 SPEARS LN

MELBOURNE, Florida 32935 · Brevard County · Parcel 27 3718-00-754.1

$38 490
Assessed Value
$95 070
Market Value
Annual Tax
$13 490
Taxable Value
Ownership
OwnerHALL, SCOTT
Mailing AddressPO Box 560851 Rockledge FL 32956
Property Details
Year Built1957
Living Area1 137 sq ft
Lot Size10 019 sq ft
Use Code008
Valuation Breakdown
Land Value$50 000
Just (Market) Value$95 070
Assessed Value$38 490
Exemptions-$25 000
Taxable Value$13 490